PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684049}

Bóg nie umarł

God's Not Dead
6,3 50 600
ocen
6,3 10 1 50600
3,2 4
oceny krytyków
Bóg nie umarł
powrót do forum filmu Bóg nie umarł

Z filmu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Nie wiedziałem, że wystarczy się pomodlić do Jezusa i on magicznie naprawia samochody. A ja głupek po jakieś mechanikach jeżdżę, pieniądze tracę...........

ocenił(a) film na 3
Ryju

Kup sobie Volvo... Zaoszczedzisz na mechanikach :)))

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1

Bo co się stanie? Fanatyk, który nie potrafi przyjąć do świadomości, że ktoś ma odmienne zdanie mnie zwyzywa? :D

The_Sider

Nie trzeba być fanatykiem, żeby bronić swoich świętości przed bluźnierstwem.
Ba... nie trzeba nawet wierzyć, by bronić czyichś świętości przed bluźnierstwem, to kwestia kultury.
Obrażanie czyjejś wiary to ten sam rynsztokowy poziom co obrażanie czyjejś matki. Gówniarstwo w najsłabszym wydaniu.
Ile masz lat? 13? 16? Metryka niepotrzebna, okazałeś już, jaki jesteś dojrzały.

ocenił(a) film na 1
yasioo

Yasioo odpisałem w podobnym stylu co koleś wyżej. ;) W żaden sposób nie obraziłem czyjejś wiary. Fanatyk to złe określenie osoby wierzącej, nie jej wiary.

ocenił(a) film na 5
yasioo

Szkoda zdrowia na trolling internautów. Takie komentarze zawsze będą i internauci pełni buty i niechęci do zweryfikowania swoich poglądów(jeśli rzeczywiście tego potrzebują). Lepiej się za nich pomodlić

ocenił(a) film na 2
yasioo

Gdzie tu bluźnierstwo? Gdzie tu obrażanie wiary?

użytkownik usunięty
yasioo

Aha, czyli MrRaf95 może sobie obrażać ludzi od k***, ale jak inna osoba mu zwróci uwagę nie obrażając jego wiary to już nie można mu odpowiedzieć?

Wiara czyni cuda

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Ryju

Nie tacy bezinteresowni Ci katolicy. I kto tu cierpi za (nie) wiarę?

ocenił(a) film na 1
creep_

BTW teraz czekam na film udowadniający, że płód to człowiek. Oh, wait: http://www.filmweb.pl/film/180-2011-640937 (dla odmiany żydowski).

creep_

nie tylko katolicy uwazaja ze plod to czlowiek ,poczytaj sobie co oznacza ten rytuał
https://www.youtube.com/watch?v=0qAn36QwOlI

ocenił(a) film na 9
creep_

Ale z ciebie głupek. Bohaterowie tego filmu to nie katolicy, tylko protestanci. Ale nawet gdyby to byli katolicy, to i tak nie zmienia faktu, że WIARA CZYNI CUDA! Słyszałeś kiedyś o tym?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
KacperOfm

Przypadek też czyni cuda.

LusciousDollmaker

Ni ma przypadków.

ocenił(a) film na 6
Ryju

Woda to materia i energia, człowiek to materia i energia, i samochód to materia i energia. Zasadniczo jeśli ktoś jest w stanie zmienić strukturę cząsteczek tak, żeby z wody wyszło wino, to samochód nie powinien sprawiać większych problemów.

ocenił(a) film na 1
TangoAndWaltz

Roz..walone

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

Tylko pokaż mi jakiś dzisiejszy przypadek "zmieniania wody w wino", a nie jakiś tekst, który każdy mógł sobie stworzyć.

ocenił(a) film na 6

Plastikowa butelka - takiej struktury w przyrodzie nie ma.

Ryju

Widać, że nie uważnie oglądałeś. Ten samochód uruchomili by w tedy nawet bez modlitw, chodziło o to, że on miał właśnie wtedy zapalić, żeby znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiedniej porze(przejśćie dla pieszych).

ocenił(a) film na 7
luis11

Zgadzam sie,

luis11

A gdyby tak...gdyby tak zepsuć auto temu kolesiowi, który rozjechał człowieka na pasach?

ocenił(a) film na 1
Ryju

auto odpala tylko wtedy gdy ma to głębszy sens, głąbie... :P :]
mi codziennie odpala, dlatego wiem, że moje życie ma to coś - cel/sens... :D

ocenił(a) film na 1
VanKert

A co zrobisz jak kiedyś nie odpali? ]:->

ocenił(a) film na 1
creep_

no jak co? zacznę się modlić... :]

ocenił(a) film na 1
VanKert

Tak sensu życia nie odzyskasz. Milijony próbowały i nic dobrego z tego nie wyszło :D.

ocenił(a) film na 1
creep_

grunt by auto odpaliło :P
nie odmawiaj mi prawa do odpalania auta! może nawet benzyny nie będę musiał nalewać? :D

ocenił(a) film na 1
VanKert

Zostań księdzem, gwarantuję, że sam przy aucie niczego nie będziesz wówczas robić.

ocenił(a) film na 1
creep_

I w dodatku byś jeździł Mercedesem :D

ocenił(a) film na 1
Asia05

Albo Maybachem. - Co dobry Bóg da, no i parafianie ;]

ocenił(a) film na 1
creep_

no i nie odpalił... mój cud-akumulator co 10 lat się trzymał i wszyscy mi go zazdrościli... :)
nic nie pomogło... ;)
ale... zdecydowałem się kupić nowy... i jest jak było ;)

ocenił(a) film na 1
VanKert

Kurczę - może to jakaś próba wiary, zwiastun apokalipsy albo zwyczajne przeplatanie lat tłustych chudymi? Ostatecznie to i tak lepszy akumulator dany w ofierze, niż np. syn pierworodny. Ale profilaktycznie wystrzegałabym się płonących krzewów itp. bo to może nie koniec. Serio: współczuję.

ocenił(a) film na 1
creep_

hmmm, przestanę może włączać lampki na choince... na jakiś czas... po co kusić los ;)

ocenił(a) film na 1
VanKert

Rzeczywiście choinki są zagrożeniem. I wszelakie iluminacje. Że też ten aku padł akurat w święta. - Przypadek? A tak w ogóle to może za parę dni sprawdź czy się przypadkiem nie zregenerował? Najlepiej gdyby wcześniej powisiał trochę na kluczu krzyżakowym.

użytkownik usunięty
VanKert

Plejada pseudoznawców

ocenił(a) film na 10
Ryju

Bywają sytuacje takie jak na przykład zepsucie samochodu albo jego zadziałanie. I co? Dla jednych to ślepy los, dla innych- wola Boża. Podstawa to wzajemny szacunek.

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

Dlaczego los czy Bóg mają mieć cokolwiek wspólnego z zepsuciem samochodu?

ocenił(a) film na 10

Bo dla jednych to zbieg okoliczności technicznych, że auto się psuje, a dla innych wszystkim kieruje Bóg. To nie oznacza, że nie mamy naprawiać samochodów. W filmie całe to zamieszanie z samochodem prowadziło do spotkania z profesorem w ostatnich chwilach jego życia. Dla jednych to spotkanie było przypadkowe, dla innych - kierowane przez Boga, który dał ostatnią szansę.

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

Ale wiesz, że problem tkwi w usterkach w budowie samochodu a nie wątkach fantasy?

ocenił(a) film na 10

Dla mnie Bóg osobowy to nie jest fantasy.

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

Czemu?

ocenił(a) film na 10

Bo stać mnie na pokorę wobec Niego.

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

A co to ma wspólnego z zepsutym samochodem?

ocenił(a) film na 10

Polecam jako odpowiedź poznać ten film: http://www.filmweb.pl/film/Bia%C5%82a+sukienka-2003-102208

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

Widziałem to dawno temu. Jak już odpowiadasz to odpowiedz czymś nieoderwanym od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 10

Sorry, ale w obu tych filmach nie ma aniołów, objawień itp. tylko wydarzenia, które praktycznie mogą się wydarzyć. Jak dla Ciebie każdy człowiek religijny jest oderwany od rzeczywistości, to przykro mi, ale nie da się z Tobą gadać. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że Twoje podejście do Boga jest oderwane od rzeczywistości, bo dla mnie jest Kimś prawdziwym.

użytkownik usunięty
mmm_kuzba

O czym ty bredzisz? Zadałem ci pytanie a ty off-topicujesz mi jakimś filmidłem i wydumanymi wywodami nie mającymi żadnego odniesienia do mojego komentarza. Filmy mają to do siebie że scenarzysta może sobie tam dopisać co mu się żywnie podoba. Lepiej by było gdybyś zaczął mnie spamować randomowymi cytatami z Biblii jak kamilbazelak.
Nie, Bóg psujący auto nie jest wydarzeniem, które praktycznie może się wydarzyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones