PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=452679}

Poznaj moich Spartan

Meet the Spartans
5,2 75 179
ocen
5,2 10 1 75179
3,6 12
ocen krytyków
Poznaj moich Spartan
powrót do forum filmu Poznaj moich Spartan

Widzę, że wykwitło tu wielu znawców przedmiotu osiągających wyżyny intelektu dyskutując na temat ideału komedii. Korzystając z tej okazji, chciałam prosić o polecenie filmów (z tego gatunku), które są godne uwagi, rzecz jasna. Liczę na poważne odpowiedzi poważnych użytkowników. Jeśli ich nie otrzymam, uznam, że jest to maskarada i całe gadanie można psu o dupę potłuc. Mam nadzieję, że znajdę rozmówców.

PS Nie, nie czepiam się osób oceniających ten film słabo (wnikliwi mogą sprawdzić moją ocenę).

ocenił(a) film na 7
Riss

Jak dla mnie seria "Scary movie", jeśli ktoś lubi taki typ humoru.

ocenił(a) film na 2
Riss

Licząc na poważne odpowiedzi, tworzysz temat w którym aż kipi od sarkazmu. Myślisz, że kogoś obchodzi uznanie przez Ciebie faktu iż "jest to maskarada i całe gadanie można psu o dupę potłuc", hm? ;)

Kuba1982

Ty z kolei tworzysz komentarz, który aż kipi od uszczypliwości ;-). Prośba o poważne odpowiedzi również została objęta klamrą sarkazmu (właściwie to tylko dopisek się uchował). Nie sądzę, by kogokolwiek wziął to sobie do serca i szczerze mówiąc, nie będę się tym przejmować. Na forum, mimo ryzyka zignorowania, ludzie mogą zamieszczać swe opinie, więc i ja postanowiłam wyjątkowo skorzystać z tego dobrodziejstwa. A temat założyłam, bo w kpiący nastrój wprowadziło mnie czytanie tutejszy dyskusji i musiałam dać temu (marny) upust. A co chciałam, to sprawdziłam.

ocenił(a) film na 2
Riss

Zachodzę w głowę co dokładnie wprowadziło Cię w kpiący nastrój. Poważnie. :)

PS: Uszczypliwości? Ja? Skąd! ;]

Kuba1982

Temat przedawniony, ale...
Uszczypliwości? A pewnie! Od początku, aż do końca, a całość wypowiedzi wieńczy drwiące "hm" i dobrotliwy uśmieszek.
Wracając do właściwej akcji: zazwyczaj śmieszy mnie powoływanie się na niski iloraz inteligencji i to przekrojowo, bo zarówno przy słabych komediach, jaki i przy klasykach. Taki uniwersalny argument wpasujący (aż dziw, że mi to podkreśla) się wszędzie. Dodatkowo marne przepychanki słowne skłaniają mnie do kpin (a jaki mam ubaw, gdy osoba, z której kpię nie jest tego świadoma!). Możliwe też, że byłam rozbawiona czym innym.
Teraz ciężej mi dać dokładne uzasadnienie, ponieważ mój dobry nastrój prysł w magiczny sposób i jakby mniej bawią mnie te dyskusje.

ocenił(a) film na 2
Riss

O, odpisałaś. Jak miło.... :] Zaraz... czyżbym znowu miał być uszczypliwy? Nie! Tym razem nie.

Wystawiasz argument z powoływaniem się na niski iloraz inteligencji. Dobrze. Rozumiem, że taki argument Cię śmieszy, ale nie całkiem (a prawie w ogóle) wyjaśniasz dlaczego uważasz to za śmieszne. Pomijam fakt, że ten argument po głębszym (zastanowieniu się) nabiera sensu. Jak już rozmawiamy o filmowych skrajnościach, np. parodie Wayansów vs. Bergman, Tarkowski czy Fellini, to nie sądzisz, że poziom intelektualny potencjalnego odbiorcy zaczyna już tu grać ważną rolę? :)

I w końcu, co jest w tym takiego złego kiedy komuś powiem prosto z mostu, że jeśli bawią go wydzieliny ludzkiego ciała bryzgające po twarzach głównych bohaterów czy te nieszczęsne oddupne wyziewy, to dla mnie jest inteligentny inaczej? ;)

Riss

Riss, spróbuj "Mystery Science Theater 3000: The Movie", znany u nas pod tytułem "Kino tortur". Fenomenalna komedia nie dla idiotów :)

Canudo

Nie widziałam, nie słyszałam, więc może sięgnę - w najbliższym czasie. Dzięki.

Riss

Koniecznie z polskim lektorem, chyba że angielski jest Twoim rodzimym językiem :)

ocenił(a) film na 7
Riss

Moim zdaniem najlepszą komedią tego typu jest ''Mafia''

użytkownik usunięty
Riss

Zależy czy chodzi o czystą komedię, czy o parodię. Jeżeli chodzi o parodię to polecam:

- "Zagniewani Młodociani" (parodia "Młodych Gniewnych")
- "Robin Hood: Faceci w Rajtuzach"
- "Dracula - Wampiry bez Zębów"
- "Czy leci z nami pilot?"
- "Ściśle Tajne"
- "Szklanką po Łapkach"

Riss

american pie 1,2 i the wedding :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones