Joan Jett

Joan Marie Larkin

6,4
103 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joan Jett

...a przeciez nie znam jej. No coz ktos moglby mnie oswiecic z czego slynie niejaka Joan Jett ze masz az takie wysokie ratio... czekam na wpisy

A kojarzysz taką piosenkę jak "I love rock 'n' roll", to ona jest jej autorką, niestety z ekranu jej nie znam ale domyślam się że to świetna osoba jest.

Eradicator

Tak się składa że Joan Jett nie jest autorką piosenki "I love rock n' roll". Choć trzeba przyznać, że właśnie do Joan Jett i jej zespołu The Blackhearts należy najsłynniejsze wykonanie tego utworu to jego prawdziwymi autorami są Alan Merrill i Jake Hooker z zespołu The Arrows. Co do Joan Jett to jest ona jedną z najpopularniejszych (jedną z niewielu) rockowych wokalistek/gitarzystek.

rzeczywiście jest świetna. jej najpopularniejszym kawałkiem jest właśnie 'i love rock 'n' roll'
słynie głównie z współpracy z zespołem the blackhearts.

Joan grała w The Runnways, możecie je poznać po piosence "Cherry Bomb". Świetna wokalistka :)

zajebista <3 ! nic dodać, nic ująć. po prostu the best!

Tentihay

W The Runaways do '77 grała na gitarze, do śpiewania miała głównie chórki. Jednak po odejściu Ch. Currie w 1977 do rozpadu zespołu w 79 (wielka szkoda) była także wokalistką. U nas zespół przeszedł raczej bez większego echa, dzisiaj płyty trzeba sobie sprowadzać zza granicy - chyba że ktoś ma sporego farta i uda mu się gdzieś dorwać. Warto pogrzebać w sieci i wyłapać różne kąski - nagrania i filmy z koncertów, których kupić się zwyczajnie nie da.
Bardziej znana jest jednak z gry w The Blackhearts. Był już wspominany kawałek "I love Rock 'n' Roll", którego nie są co prawda autorami, ale to właśnie ten zespół najbardziej przyłożył się do wypromowania go. Zdecydowanie warto przesłuchać KAŻDĄ płytę tego zespołu, włączając w to składanki. :P A już na pewno trzeba posłuchać: "Bad Reputation"; "Nag"; "Crimson and Clover" oraz wiele, wiele innych. Tutaj też warto pogmerać, można trafić na świetne rzeczy - przykładowo koncert Joan Jett & The Blackhearts z sylwestra 1984/85 w studiu MTV w Nowym Jorku.

Warto też rzucić okiem na oba gibsony sygnowane przez Joan Jett. ;)

PS. Z chęcią pomogę w sprawie filmów i innych śmieci, sam posiadam kilka fajnych rzeczy. :)

Auley

Btw. można zakupić świeżutką biografię J. Jett, częściowo jej pióra. Niestety nie jest dostępna w naszym języku, raczej nie da się jej także u nas kupić. Zamówiłem w Empiku, niestety przyjdzie mi czekać bodajże 32 dni, ale jak tylko dostanę, to podziele się wrażeniami. ;)

Auley

I jak, chyba nie dostałeś ;D Uwielbiam jej cover kawałka "Dirty Deeds Done Dirt Cheap" AD/DC a to jak wygląda w teledysku... Marzenie...

maykell

Piękna była! ;)

Falter

Jest też założycielką pierwszego w historii rockowego zespołu składającym się tylko z płci pięknej : )

Falter

Joan jest piękna nieustannie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones